Resultat från Keb Classic 2014

 

 

  Alpin Dam            
    Lagnamn Lagmedlemmar     Dag 1 Dag 2 Total
1 42 Tierra Caroline Tollstadius  Linda Berg   04:35 05:24 09:59
2 43 Skhoop  Lisa Lindblom  Lovisa Norén   04:51 05:14 10:05
    Alpin Herr            
1 24 Fjällframfart Björn Gund Andre Jonsson   03:19 03:45 07:04
2 21 STF Kebnekaise Johan Johansson Olof Häggström   03:21 03:52 07:13
3 29 Dynafit Fredrik Zetter Erik Sifert(inhoppare) Axel Jonsson(bröt efter dag 1) 03:22 03:59 07:21
4 32 CHM Calle-P Engström Hans Norén  Marcus Nilsson 03:39 04:15 07:54
5 34 Katterjokk  Andreas Sandström  Yann Gachet    04:11 04:00 08:11
6 35 Sons of Abisko  Tony Norendahl  Christer Köhler   04:03 04:29 08:32
7 26 Elevenate Mårten Pettersson Tobbe Granat   04:01 04:36 08:37
8 36 Försvarsmakten  Andreas Österlund Klas Andersson  Anton Lif 04:19 04:30 08:49
9 33 EFL Nicklas Sandgren  Markus Andersson   04:29 05:15 09:44
10 39 Skarta IF Patrik Lindgren Olle Kvick   04:30 05:24 09:54
11 40 Skittentind rando Johan Nils Swärd Randolph Rhea Magnus Kjeldsberg 04:48 05:27 10:15
12 30 Team Bergscobra Johan Nordlund Jonas Wernersson    05:33 06:31 12:04
13 27 Addnature Johan Ekroth Andreas Granberg Jens Utbult 07:45 07:25 15:10
  25 Drakeld Erik Sifert David Nyberg( bröt efter dag 1)   03:34 X  
  28 Tierra Jonas Lund Niklas Kull Felix Aejmelaeus- Lindström 07:11 X  
  31 Lapskojs  Christer Ivarsson  Johannes Falk   X X  
    Alpin Mix            
1 46 Höjdmeter:se  Sanna Mikko  Kim Bergsten   05:26 05:32 10:58
2 47 Kung Oscars pepparkakor  Mika Falkensjö  Oscar Oppenheim   05:26 06:20 11:46
3 48 Smurf Nis Vagner Boel Aniansson   07:19 06:41 14:00
  44 Ramundberget  Karl Johansson  Josefin Persson    07:12 X  
    Skitouring Herr            
1 7 Nuolja Slapshots Mathias Jansson Daniel Ösund Petter Rosborg 03:21 03:07 06:28
2 6 Tusen Procent Snöskor Nicklas Lautakoski  Simon Lautakoski   04:13 03:06 07:19
3 5 Ski Team – Brothers Jonas Hedberg  Magnus Hedberg   04:16 03:25 07:41
4 3 Dementa Alpinister Torbjörn Ryeng  Jesper Törjas   04:16 03:40 07:56
5 4 Ålstens RS Mattias Carlsson   Robert de la Motte   04:21 04:11 08:32
  1 Team Näslund Borgudd  Edvin Borgudd &  Johannes  Näslund   04:19 X  
    Skitouring Dam            
1 10 Familjen Karin Eknor  Emma Petersson    03:03 02:55 05:58
2 9 Team Rönngren Pettersson Sara Rönngren Karin Waernebo Pettersson
  04:00 03:03 07:03
3 8 Toppluvorna Sara Brandt Knutsson  Frida Rensfeldt   03:55 03:12 07:07
    Skitouring Mix            
1 12 A&P Travel  Pontus Hedén   Anna Gjörup   03:15 03:03 06:18
2 15 Stabby Locos eller “Var är alla barnen?!  Ulrika Håkansson Kallin   Calle Kallin   04:00 03:20 07:20
3 16 Team SR Robin Wahlman Sandra Zakrisson   04:10 03:36 07:46
4 13 Sillstryparna  Johan Brattén  Björn Svernhage  Emelie Gustafsson 05:35 04:43 10:18
5 14 CGI:com Mats Cullberg,  Sofie Hallqvist  Jörgen Palmgren 05:25 04:59 10:24

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.